נכתב ע״י ים שפרן, בוגרת קורס מורים, צ׳כיה 2018

 

בשבילי, הקורס בצ׳כיה היה קודם כל מתנה. מתנה לעצמי, לנפש ולגוף שלי.

כששמעתי על האפשרות לעשות את הקורס בריטריט בכפר בצ׳כיה זה היה נשמע כמו חלום.

לא תיארתי לעצמי שזה יהיה אפילו עוד יותר מדהים וקסום ממה שדמיינתי.

עצם זה שהקורס מתקיים בכפר שקט ופסטורלי, מוקף בטבע של שדות וגבעות ירוקים, יערות נחלים ואגמים קטנים מסביב (עדיין נשמע כמו חלום אה?), כל אלו מאד מעצימים את תחושת השקט והשלווה שחווים במהלך הקורס והשהייה שם.

אין מקום יותר מושלם ומדויק על מנת להתחבר פנימה אל עצמך, להעמיק את הלמידה, למצוא שקט ובעיקר להתרכז. מה שמאד קשה לעשות בארץ, בתל אביב, איפה שהקצב הרבה יותר מהיר וסוחף ומסיח דעת.

מתי בפעם אחרונה היתה לכם הזדמנות כזו? לעצור לחודש שלם את החיים המהירים שאנו חווים בארץ, ולרגע להתנתק מכל הלחץ, הרעשים והסחות הדעת שיש מסביבנו? ממה שנכון או לא נכון. מה כדאי או לא כדאי, ועוד הרבה מחשבות מיותרות שמקשות עלינו לחיות את הרגע ולהירגע.

בצ׳כיה קיבלתי את ההזדמנות לעשות בדיוק את זה. לעצור. להיות. לחוות. להתחבר. ללמוד.

זה גם לא כמו טיול, שעדיין יש את הניתוק והשקט אבל כל הזמן מנסים להספיק להגיע לדבר הבא.

 

לעצור הכל ולהשקיע בעצמך

במהלך הקורס יש זמן להעמיק בשאלות ותהיות שעולות בזמן השיעורים או ביומיום, אם זה בעקבות משהו שלמדנו, או מקרה שקרה לי ואני רוצה לחשוב עליו, ובעיקר יש הרבה זמן להתבונן בסיטואציות ורגשות ולהתעמק בחוויות עם עצמי ואחרים. מה שגם לא כל כך קיים בחיים שלי בארץ כי אין אף פעם זמן לעצור ולחשוב (או יותר נכון, אנחנו לא נפנה את הזמן ובדרך כלל נעדיף להתעלם מהמחשבות ולעבור לדבר הבא).

דבר נוסף שמעצים את החוויה של לעשות את הקורס בצ׳כיה, הוא שהלמידה לא מפסיקה כשנגמר השיעור. להיפך, היא ממשיכה ואפילו בעוצמה גדולה גם מחוץ לכיתה. בטיולים בטבע, בשיחות עם החברים לקורס, בשיחות עם שאקטי, ובעיקר בשיחות שמנהלים עם עצמנו. היוגה תמיד שם, מקיפה אותנו במהלך היום שלנו. מעבר להעשרה עצמית והעמקה בעולם היוגה, התנוחות, הפילוסופיה, למדתי גם איך לאפשר לחיות בריא יותר, פשוט יותר, רגוע יותר.

אני ממליצה בחום, למי שמחפש קורס מורים שהוא קצת שונה ממה שיש פה בארץ, לנסוע לעשות אותו בצ׳כיה עם שאקטי מאי. למי שמחפש חוויה מיוחדת במינה, עם ערך מוסף, חוויה שאני באופן אישי לא אשכח ותישאר איתי תמיד.

אז בין אם רוצים להיות מורים ליוגה או לא, הקורס הזה הוא קודם כל מתנה לעצמכם.

 

לפרטים על קורס המורים בצ׳כיה לחצו כאן >>

 

תמונות של ים מקורס המורים בצ׳כיה, מחזור 2018:

 

IMG_5496

 

20180814_170051-min-min

 

קורס מורים בצ׳כיה 2018

אתם מוזמנים לקרוא את המאמרים והפוסטים שאקטי מאי
10 טיפים: כל מה שצריך לדעת לפני שבוחרים קורס להכשרת מורי יוגה
אם עדיין לא הייתם אצלנו, מלאו את פרטיכם וקבלו שבועיים היכרות חינם