אוכל אורגני זה פיקציה

24/04/2014

אוכל אורגני הוא רעיון כוזב, שמייצר בקרב רבים מהאנשים הקונים  בסופרמרקט, תחושה שמדובר בעוד המצאה של הניו אייג’, שבאה לגרום להם לשלם יותר על לא כלום.

אין דבר כזה אוכל אורגני! מה שאנו מגדירים כגידולים אורגניים, הם גידולים שהאדם מלכתחילה נועד לאכול. פירות וירקות שגודלו באופן טבעי, ללא חומרי ריסוס הרסניים לגוף – פירות וירקות אורגניים, הם לא המצאה של הניו אייג’, הם המצאה של הטבע! גידולי האוכל המהונדסים והמרוססים הם ההמצאה החדשה שהורסת לנו את הבריאות ומביאה עלינו תחלואים, אלרגיות, דיכאונות ואין ספור מחלות סרטן למיניהן.

למכור  בסופרמרקט ערמת עגבניות במחיר x, ולידה עוד ערמת עגבניות במחיר גבוה יותר בצירוף שלט שאומר שהעגבניות אורגניות זו הונאה!

לפי סדר הדברים הנכון, העגבניות שנחשבות אורגניות, לא צריכות שום שלט לידן ואילו העגבניות התעשיתיות צריכות להימכר בצרוף שלט המודיע:  ”עגבניות מרוססות בחומרי הדברה”. בשלט נוסף צריך לציין: משרד הבריאות מזהיר שחומרי הדברה יכולים לגרום ל:

חוסר פוריות

אלרגיות

אסטמה

אקזמה

מיגרנות

דיכאון

בעיות עיכול

וסרטן

אם השילוט בחנויות המזון היה מחזיר את המוצרים האורגניים להיות המוצרים “הרגילים” והופך את המוצרים המרוססים הרעילים למוצרים “המיוחדים”, הרבה יותר אנשים היו קונים מוצרים ללא חומרי הדברה, כי קשה לנו להרעיל את ילדינו ואת עצמנו כשהאמת העובדתית עומדת לנגד עיננו.  ככל שאנשים יקנו גידולים טבעיים (ה”אורגניים”), מחירים יירד והאיזון בין אכילה בריאה לגוף בריא יחזור למקומו.