אהבה לא חוקית

29/08/2013

במדינות רבות בעולם ובעיניי רוב הזרמים הדתיים, נישואים חד מיניים עדיין אינם חוקיים. במובן מסויים העובדה הזו מגדירה את האהבה הלסבית וההומוסקסואלית כבלתי חוקית, מה שהופך את הרגשות הלסביים וההומוסקסואליים לבלתי חוקיים. לפי התפיסה הזו ליבו של הומוסקסואל הופך להיות איבר נפשע, משום שהוא מכיל את הרגשות הלא נכונים המופנים כלפי האדם הלא נכון. עיניים בורקות מאהבה של לסבית או הומו לא מקובלים על רוב האנשים, משום שהן מסתכלות על המין “הלא נכון”.

בשמו של “אלהים” מוסדות הדת תופסים בעלות על ההגדרה של “אהבה” ומערכות יחסים” ומשאירים בחוץ את כל מי שלא מתאים לקופסה הקטנה והמוגבלת הזו. בשם האלהים הם קובעים בעלות על מה נכון ומה לא נכון. הם שוללים את כל הזכויות מאנשים שמרגישים אהבה טבעית וכנה לאדם אחר בן אותו מין ומכריזים על מה שקשור לאותה אהבה כעל חטא.

מדהים להיווכח שעד היום, גם כשהתודעה האנושית מתרחבת מעבר לחומר, כשפיזיקה קוונטית מדגימה שוב ושוב שהכל מסביבנו מבוסס על אנרגיה, שהכל רוטט וכולנו התחלנו מאותו ניצוץ של אור, אהבה חד מינית היא עדיין נושא לפוסט כזה. עצוב לדעת שעד לרגע זה, בזמן שהמודעות האנושית התרחבה מעבר לתאוריית האבולוציה של דרווין, רבים מאיתנו עדיין תקועים עם הרעיון שאנחנו נמצאים כאן רק למען המשכיות המין האנושי ושאהבה בין גבר לגבר ובין אשה לאשה היא עדיין עניין לדבר עליו.

אם אנשים שנמשכים למין השני נקראים סטרייטים, כלומר “ישרים” (באנגלית), זה הופך את ההומואים והלסביות ל”עקומים”? החברה השולטת ביחיד עיוותה את המושג “אהבה” כדי שתוכל להשתמש בו ולנצל אותו לטובת המערכת.

חתונות ונישואים הם טקסים עתיקים שמציינים רגע מיוחד של איחוד בין שני אנשים. כל מי שמפריע לאיחוד הזה מביא לפירוד והרס.

עלינו להפגין חמלה כלפי אלה שלא מסוגלים לחשוב מחוץ לקופסה, כדי שלא לגרום לנתק גדול עוד יותר.

 

עם זאת!

 

אני קוראת לכל הלסביות וההומואים לחגוג את אהבתם במסגרת טקסים, גם במקומות שלא מאפשרים זאת חוקית.

אהבה לא יכולה להיות נשלטת על ידי כוח הרשויות!

 

אני קוראת לכל איש דת ורוח, שר ושרה בכל ממשלה, להוביל ולתמוך בכל איחוד וטקס נישואים בין זוגות חד מיניים.

 

אני קוראת לכל הורה רוחני לחנך את ילדיו לכך שאהבה, אם היא נובעת מתוך כבוד הדדי ולא מתוך כוח, היא נטולת צורה, הגדרה או ג’נדר.

 

חגגו את האהבה שלכם!

 

שאקטי מאי